Przebieg współpracy

W swojej pracy skupiam się przede wszystkim na kompleksowym projektowaniu wnętrz, dopasowanych do indywidualnych potrzeb każdego klienta. Łączę swoje doświadczenie, wiedzę i estetykę z Twoimi potrzebami i wyobrażeniami na temat Twojej idealnej przestrzeni, dzięki czemu w większości przypadków już pierwsze wizualizacje trafiają w gusta klienta.

Praca nad projektem wnętrz obejmuje kilka etapów:

ETAP 1

PIERWSZE SPOTKANIE

pakiet mini

pakiet midi

pakiet premium

pakiet premium plus

Projektowanie i realizacja projektu to długotrwały proces, dlatego tak ważne jest, abyśmy nabrali do siebie zaufania i przekonali siebie nawzajem, że Twoje oczekiwania, a moja wiedza i kilkuletnie doświadczenie są w stanie połączyć się w jedną, spójną całość. Staram się wykonać wszystko nie tylko zgodnie z Twoimi oczekiwaniami, ale również w oparciu o moje poczucie estetyki i pasję, tak aby satysfakcja ze zrealizowanego projektu towarzyszyła obu stronom.

Uważam, że dobra komunikacja z Klientem, to jedna z podstaw stworzenia idealnego projektu. W oparciu o szczegółową ankietę rozmawiamy na temat wszystkich Twoich oczekiwań i potrzeb związanych z projektowanym wnętrzem. Omawiamy funkcję pomieszczeń, kolorystykę i materiały oraz budżet przeznaczony na realizację.

ETAP 2

INWENTARYZACJA

pakiet mini

pakiet midi

pakiet premium

pakiet premium plus

Przed przystąpieniem do prac projektowych dokonuję dokładnych pomiarów na miejscu inwestycji. Jeżeli inwentaryzacja nie jest możliwa (budynek dopiero powstaje), pracuję na przekazanych przez klienta rzutach architektonicznych.

ETAP 3

UKŁADY FUNKCJONALNE

pakiet mini

pakiet midi

pakiet premium

pakiet premium plus

Na tym etapie, na podstawie wcześniej przeprowadzonego wywiadu i pomiarów, analizuję układ pomieszczeń i tworzę układy funkcjonalne dopasowane do Twoich przyzwyczajeń i trybu życia oraz do możliwości jakie daje nam dana przestrzeń. Zwykle przedstawiam kilka koncepcji aranżacji w postaci rzutów, które szczegółowo omawiamy.

Nanosimy również niezbędne poprawki, jeśli zajdzie taka potrzeba.

ETAP 4

WIZUALIZACJE

pakiet mini

pakiet midi

pakiet premium

pakiet premium plus

Na tym etapie ubieram w kolory i faktury całą naszą wspólną wizję. Proces jest wymagający i długotrwały, ponieważ zależy mi, aby każdy detal był dopracowany w stu procentach. Używam konkretnych kolorów i materiałów oraz dostępnych na rynku elementów wyposażenia – wszystko co zobaczysz na wizualizacji, jest do kupienia w rzeczywistości, dostajesz ode mnie konkretne wskazanie co do rodzaju zastosowanego produktu. Wszystkie indywidualne projekty mebli są w dalszym etapie opisane i wymiarowane, tak aby realizacja pokrywała się z projektem.

ETAP 5

PROJEKT WYKONAWCZY

pakiet mini

pakiet midi

pakiet premium

pakiet premium plus

Po całkowitym zatwierdzeniu poprzednich etapów przechodzę do wykonywania dokumentacji technicznej. Projekt wykonawczy zawiera szczegółowe rysunki niezbędne ekipie wykończeniowej i stolarzowi do realizacji projektu zgodnie z naszymi założeniami (rzuty oświetlenia, wyposażenia, posadzek, sufitów, rysunki mebli na wymiar, przekroje ścian). Dokumentacja zawiera również szczegółowe zestawienie wszystkich użytych w projekcie materiałów wraz z ich ilością.

ETAP 6

NADZÓR AUTORSKI NAD REALIZACJĄ

pakiet mini

pakiet midi

pakiet premium

pakiet premium plus

Etap dodatkowy – polecam go szczególnie osobom, które nie dysponują odpowiednią ilością czasu, aby kontrolować postępy prac wykończeniowych. Polecam zaufane ekipy wykończeniowe oraz stolarzy, zajmuję się wyceną wszystkich elementów wykorzystanych w projekcie, koordynuję przebieg prac oraz pozostaję do dyspozycji telefonicznej wszystkich fachowców pośrednio związanych z realizacją (systemy inteligentne, nagłośnienie, ogrzewanie itp.). Cały czas pamiętam o tym, że efekt finalny to wspólne dzieło wielu osób, dlatego zależy mi na kontakcie i szukaniu kompromisów, jeżeli zajdzie taka potrzeba.

Zakres moich obowiązków na tym etapie zależy od Twoich wytycznych i jest ustalany oraz wyceniany indywidualnie z każdym Klientem, w zależności od rodzaju inwestycji.

Jak wyglądają elementy, które wchodzą w skład kompleksowego projektu wnętrza?

UKŁADY FUNKCJONALNE

Szczegółowe rysunki pokazujące w skali rozmieszczenie mebli i innych elementów wyposażenia.

WIZUALIZACJE

Poglądowe obrazy przedstawiające ogólną koncepcję projektowanego wnętrza.

PROJEKT WYKONAWCZY

Rysunki techniczne, na których znajdują się wszystkie niezbędne informacje, pozwalające wykonawcy zrealizować wnętrze w sposób przedstawiony na wizualizacjach.

ZESTAWIENIE MATERIAŁÓW

Lista wszystkich zastosowanych w projekcie elementów, na której określona jest nazwa produktu, jego producent oraz potrzebna ilość.